Home / Uncategorized / Büyük karma yasası

Büyük karma yasası

Büyük karma yasası , “ne ekersen, onu biçersin”. Evrene yolladığınız her şey size geri döner. Kötülük, beddualar, lanetler, belalar, kem bakışlar, yokluk bilinci, dedikodu, art niyet, yargılama, nefret, kıskançlık ya da kısıtlayıcı düşünceler… Bunların hepsi bumerang gibi eninde sonunda size geri dönecektir.

Ve elbette sevgi, hayır duası, şifa, iyi dilekler, teşekkürler, hakkaniyet, razı gelmeler, fedakarlıklar, saygı, söz hakkı da öyle. Bu tür olumlu davranışlar ve düşünceler de sizin hayatınıza aynı şekilde yansıyacaktır. Tabi ki burada kastettiğimiz iyi niyet, fedakarlık kişinin kendisine zarar verecek, tabiri caizse “saflık” düzeyinde olmamalıdır. Kişinin öncelikle kendine karşı sorumlulukları vardır. Kendi haklarının gasp edilmesine müsaade etmemelidir. Toplum içerisinde, aile içerisinde herkes sorumluluklarını bilmelidir. Bu durumu bir örnek ile açıklamak isteriz. Günümüzde çok sık karşılaşıyoruz, bayanlar özellikle evlilik öncesi aşırı fedakarlıkta bulunuyorlar. Genç erkek, piyasa koşullarından dolayı bir türlü iş bulamadığını iddia ederek, bayan arkadaşını adeta sömürüyor. Bayan evlenebilmek için her türlü maddi sorumluluğu üstleniyor, nasıl olsa iş bulur diye çeşitli fedakarlıkta bulunuyor. Tabi sonrası hüsran. Herkes sorumluluklarını bilmeli başkalarının sorumluluklarını üstlenmemeli.

Gelelim, büyük karma yasasına, hayatımıza iyilikleri, güzellikleri, huzuru, bolluk bereketi nasıl çekeceğimize. Yaratıcı imgeleme evrenin doğal olarak uyumlu, bolluk ve sevgi dolu olan akışına karşı kendi oluşturduğumuz engelleri aşma ya da yok etme aracıdır. O yalnızca tüm varlıkların en yüksek iyiliği adına, en yüksek hedef ve amaçlarına uygun biçimde kullanıldığında gerçekten etkili olur. Eğer bir insan bu güçlü tekniği zarar verici ya da yıkıcı bencillikte bir amaç doğrultusunda kullanmaya kalkışırsa,yalnızca karma yasasından habersiz olduğunu gösterir. Bu radyasyon ve çekim yasasıyla aynı temel prensiptir. ”Ne ekersen onu biçersin” Başkası için yaratmaya çalıştığınız her şey daima bir bumerang gibi size geri döner.

Hayatımıza çekmek istediğimiz şeyler bütünün hayrına olmalı. Bencilce sadece kendi mutluluğumuz için diğer insanların haklarını gasp ederek elde ettiklerimiz eninde sonunda elimizden kayıp gidecektir. Kendimize olmasını istediğimiz şeyleri başkaları için de istemeli, kendimize olmasını istemediğimiz şeyleri başkaları için de istememeliyiz.

Kelimenin tam anlamıyla ne verirseniz, onu alırsınız.

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir