Home / DUA / Ramazanın 27. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

Ramazanın 27. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

Oruç tutmak, vücudun üzerindeki kontrol sisteminin artmasına faydalıdır. Oruç fiziksel ve bilinçsel olarak vücudun zinde tutulmasına yardımcı olur. Cildi Temizler, Akneyi Giderir: Oruç genel sağlık açısından oldukça faydalı olduğu gibi, vücudun genel temizliğine ciddi anlamda faydalıdır.

Orucun Takva Sırrı: İslam’ı yaşamanın en samimi ve temkinli şekli olan takva hali, Kuran’ın üzerinde durduğu en önemli kavramlardandır. Bu husus “Ramazan İklimi” başlıklı bir önceki yazımızda özetle anlatılmıştı. Ramazan ve oruç insana bu sırrı da öğretmekte ve hal olarak kazandırmaktadır.
Kuran-ı Kerim’de “Allah ancak takva sahiplerinden kabul eder.” (Maide: 27.) buyrulması dinde takvanın önemini anlatmak için kâfidir.

Dinimizde ibadetlerin yapılmasında niyetlerin çok büyük yeri vardır En büyük ibâdetlerden biri de Kur’an-ı Kerim okuma ibadetidir. Bunun için bir müslüman, ibadetlerin sevablarının kat kat olduğu Ramazan ayında, her gün ayrı ayrı niyyetlerle Yasin-i Şerif okumalıdır. Bu niyetlerle okunan Yâsin-i şerif, okuyan kimsenin feyzinin artmasına vesile olacağı gibi her derde deva olacağı da ümid edilir.

27. Gün Yasin-i Şerif, büyük, küçük tüm günahlarımızın af olmasına vesile olması niyetiyle  okunur.

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir