Home / DUA / Safer ayının son çarşamba gecesi kılınacak namaz

Safer ayının son çarşamba gecesi kılınacak namaz

Safer ayı, Hicrî ayların ikincisidir. Hicrî takvimde bazı ayların ve günlerin; gerek içinde farz kılınan ibadetler, gerekse bir kudsî tarihin unvanı olmaları hasebiyle mukaddes olduğu biliniyor. Muhtelif nafile ibâdetler için münbit birer zemin teşkil ettiği sahih hadislerde beyan edilen Safer ayında yapılması tavsiye edilen dualar. Safer ayının son çarşamba gecesi kılınacak namaz

Safer ayının son çarşamba gecesi kılınacak namaz

Safer ayının son çarşambasının gecesi veya gündüzü iki rek’at namaz kılınır.

Namazın birinci ve ikinci rekatında Fâtiha’dan sonra onbir İhlâs-ı şerîf okunacak.

Namazdan sonra yedi defa isttiğfar edip el kaldırıp 11 defa Salât-ı Müncciye ve sonlarında safer ayının son çarşamba gecesi okunacak aşağıdaki dua okunacaktır.

SAFER AYININ SON ÇARŞAMBA GECESİ OKUNACAK DUA

İnneke ala kulli şey’in kadir

“Şüphesiz Sen her şeye kâdirsin/her şeye gücün yeter.” duası okunacaktır.

SALAT-I MÜNCİYE DUASI

“Allâahumme salli alâ seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât, ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ a’ledderecâat, ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât, min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat.”

“Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazrret-i Muhammed Mustafâ’ya salât eyle. Öyle bir salât ki; o salât vesîlesiyle bizi bütün korkku ve âfetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarımmızı gider, bizi bütün günahlardan temizle, bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesîlesiyle bizi, hayâtta ve ölümden sonra bütün hayırların en son noktasına ulaştır.”

Bu duâlarda, “Beni ve efrâd-ı ailemi ve bilccümle mü’minleri yer ve gök afatlarından ve cemî’ belâlardan muhafaza buyur ya Rabbi!” diye duâ edilecektir.

Kaynak: Ramazanoğlu Mahmud Sâmi Hazretleri, Duâlar ve Zikirler, Erkam Yayınları

https://www.islamveihsan.com/safer-ayinin-son-carsamba-gecesi-okunacak-dua.html

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir