Home / DUA / 313 Ayetel Kürsi Okumanın faziletleri

313 Ayetel Kürsi Okumanın faziletleri

Allah’a yaklaşmak, kötülüklerden korunmak, bolluk, bereket, sağlık gibi herhangi bir konuda dileklerin kabul olması için Allah’a dualar edilir. Bu dualar arasında Ayetel Kürsi duası da yer almaktadır. Bakara suresi içerisinde bulunan sure olan bu dua Tevhiv ilmiyle ilgili en büyük Ayet-i Kerime’dir ve anlamı ile önemi çok büyüktür. Ayetel Kürsi okumanın özellikleri, faydaları ve faziletleri oldukça büyüktür. 313 Ayetel Kürsi Okumanın faziletleri .

Allah’ın en yüce isminin bulunduğu ve Kur’an ayetlerinin efendisi olduğunu Hz.Muhammed (S.A.V) müjdelemiştir. Özellikle Ayetel Kürsi’nin faziletleri arasında; geceleri yatmadan bu duanın okunması halinde Allah’ın onu bütün kötülüklerden koruyacağı ve şeytanın ona yaklaşamayacağı vurgulanmıştır. Bu bağlamda; Ayetel Kürsi’nin faziletleri ve faydaları nelerdir? İşte Ayetel Kürsi’nin bilinmeyen sırları ve çok özel formülü…

313 Ayetel Kürsi Okumanın faziletleri

 • Her şeyin şerrinden Allah’a sığınarak sürekli şekilde Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Nazara karşı okunması gereken dualar arasında yer alır. Ayetel Kürsi okuyan kişi kendini güvene alır.
 • Ayetel Kürsi duasına ilişkin bir hadisi şerifte şöyle buyurulmuştur; “Kur’an’ın en faziletli âyeti Bakara sûresindeki Âyetü’l-kürsi’dir. Bu âyet bir evde okunduğu zaman şeytan oradan uzaklaşır. ” (Tirmizî, Fedâilü’l-Kur’an, 2)
 • Her kim, her farz namazının arkasından Ayetel Kürsi okunursa, cennete girmekten onu ancak ölüm men eder.
 • Her kim onu yatacağı zaman okursa, Allah onu kendi evi, komşusunun evi ve etraftaki evler hakkında güvence verir.
 • Her kim dara düştüğünde, bunalıma girdiğine Ayetel Kürsi okursa, Allah kulunun imdadına yetişir.
 • Eve giderken ya da evden çıkarken Ayetel Kürsi okunursa okuyan kişinin sabahtan akşama kadar işleri hayır ve selametle gider.
 • Yine Hadis-i Şerifde buyrulmuştur ki: ‘Her kim, yatağına yattığında “Âyetel-Kürsi’yi okursa, Cenâb-ı Hak, o kulunu sabaha kadar koruyacak iki melek görevlendirir.
 • Hasta ve şifa bekleyen kişilerin üzerine okunursa şifaya kavuşulur.
 • Ayetel Kürsi 170 defa okunursa Allah okuyan kişinin her işine yardımcı olur.
 • Ayetel Kürsi okuyan kişi sıkıntı, zorluk ve darlık çekmez. Kederden uzak olur, bolluk berekete kavuşur. Arzularını ve isteklerini elde eder.
 • Ayetel Kürsi okuyan kişinin anlayışı artar. Tehlikeli durumlardan kurtulur.
 • Ayetel Kürsi okunur ve sevabı kabir ehline bağışlanırsa o kabir nurla dolar kabir genişler ve ölünün derecesi mevkisi ve makamı yükselir. Okuyanada büyük sevap verilir.
 • Ayetel Kürsi; buğday, pirinç gibi şeylere 313 defa okunursa bereket ve bolluk gelir.

AYET-EL KÜRSİ’NİN ÇOK ÖZEL FORMÜLÜ

NOT: Sadece ÇOK ÖNEMLİ olan işlerle ilgili olarak, niyet edilerek, Allah’tan dilekte bulunmak ve istemek için uygulanır.

1.ci gün : 50 kere Ayet-el Kürsi okunur, diğer günlerde de;
2.ci gün : 170,
3.cü gün : 220,
4.cü gün : 313,
5.ci gün : 50,
6.cı gün : 170,
7 ci gün : 313 defa okunur.

– Gece 11 den sonra sabah 5 e kadar olan zaman içinde okunmalıdır.

– Mutlaka inanarak okunmalıdır. Çok ama çok tesirlidir. Çok defa denenmiştir.

OKUNMA SAYILARI: Ayet-el Kürsi bir sayı sınırlaması olmadan istenildiği kadar okunabilir. Ancak alimler 7 günlük özel formülü uygulamak için belirtilen sırada ve belirtilen sayıda okunmasını belirtmişlerdir.

Kaynak: https://www.etkilidualar.com/313-ayetel-kursi-okumanin-fazileti/

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yasam/2020/06/29/ayetel-kursinin-bilinmeyen-sirlari-ayetel-kursinin-faziletleri-ve-faydalari-nelerdir

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Tavsiye Yazılar

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir