Home / Sağlıklı Yaşam / Beyin temizliği nasıl yapılır

Beyin temizliği nasıl yapılır

Beyin temizliği nasıl yapılır ? Tıbbın kurucusu Hipokrat, daha sonra Galen,daha sonra İbn-i Sina hem sağlığı korumak hem de hastalıkları tedavi etmek için beyin temizliği yani beyin gargarasını tavsiye etmişlerdir. Gargara iki şekilde olur.

Beyin temizliği nasıl yapılır?

  • Ağız gargarası
  • Burun gargarası

Ağız gargarası

Her ikisi de beyni temizler. Ağız gargarasını 1 bardak içme suyu içerisine 1 çay kaşığı tuzu eriterek yapabilirsiniz. Ya da 1 bardak içme suyu içerisine 1 yemek kaşığı organik elma sirkesini karıştırarak yapabilirsiniz.

Bu yaygın bilinenlerin dışında soğuk sıkım adaçayı yağı ya da kekik yağı ile yapılan ağız gargarası da özellikle virüsleri öldürmek için çok etkilidir. 1 bardak içme suyu içerisine 2-3 damla adaçayı koyarak ya da 1 bardak içme suyu içerisine 1-2 damla kekik yağı damlatıp karıştırarak ağız gargaranızı hazırlayabilirsiniz. Kullandığınız yağın kalitesine ve keskinlik durumuna göre miktarlarını kendiniz de ayarlayabilirsiniz.

1 bardak kaynamış içme suyuna 1 tutam adaçayı ilave edip 5 dakika demleyip süzün, ılıdıktan sonra gargara yapabilirsiniz.

Burun gargarası

Burun gargarası buruna yarı yarıya sulandırılmış sirke, tuzlu su, çörekotu yağı damlatılarak veya buruna enfiye çekilerek yapılır. Enfiye bir kaç bitkinin toz edilmiş hali buruna çekilir ve böylelikle hapşırmayla gelen akıntı ile beyin damarları temizlenir. Enfiye kullanmak koruyucu hekimlikte önemli bir arınma yöntemidir.

Hapşırma

  • Üst ve alt solunum solunum yollarını temizler.
  • Akciğerlerin oksijenlenmesini arttır.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Endorfın hormonunun salınımını artırır.

Enfiye

Osmanlı sultanlarının bir çoğunun enfiye kutuları vardı sabah ilk kalktıklarında buruna çeker böylelikle arınma yaparlardı.

Not: Ayrıca karabaş otu çayı, lavanta çayı, melisa çayı da içmek beyin fonksiyonlarını yükseltir.
Karabiber koklayıp arada bir hapşırın derim.🤗
Dua ile

Kaynak: Nuray Karpuzcu https://www.instagram.com/p/CR6ZiG4FPMR/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Sizden gelenler

Hakkında tılsımlı dualar

One comment

  1. hocam bana ve esime buyu yaptılar yrdımıza ıhtıyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir