Home / DUA / Dua yasası ile isteklerimize ulaşabiliriz 1

Dua yasası ile isteklerimize ulaşabiliriz 1

Dua yasası ile isteklerimize ulaşabiliriz 1 . Dua etmek Allah ile iletişim kurmaktır. Bunun farkında olsak da olmasak da Allah her zaman adeta telefonun diğer ucunda bizi dinlemektedir. (biz ona şah damarından daha yakınız Kaf Suresi 16. ayaet) Ağzımızdan çıkan her kelime ve her düşünce bir duadır. Onun için düşüncelerimize ve sözlerime çok dikkat edelim. Ağzımızdan çıkan her söz bir sihirdir, bumerang gibi bize geri döner. Ya iyilik, güzellik, hayr konuşalım ya da susalım.

Dua yasası ile isteklerimize ulaşabiliriz 1

Endişelenmek olumuz duadır

Endişelenmek, Allah’a ne kadar korktuğumuzu söylemektir. Aynı zamanda gerçekleşmesini istemediğimiz her şeyi gerçekleşmeye teşvik edecektir. Tevekkül halinde olmalıyız. Elimizden geleni yaptıktan sonra duamızı edip sonucu Allah’ın takdirine bırakmalıyız. Nasıl şu istediğim gerçek olur sorusunu sorduktan sonra Allah istediğimizin gerçekleşmesi için tüm şartları karşımıza çıkaracaktır. Karşımıza çıkan fırsatlara karşı uyanık olmalıyız.

Nasıl dua ettiğiniz önemlidir?

  • Sürekli sızlanan ve yaltaklanan bir dilenci modunda dua eden bir kişi kendini Allah karşısında para için alçaltmaktadır. Sonsuza kadar kurban olarak kalacaktır ve Allah bilir ki onun duası yerine gelirse parayı akılsızca harcayıp ertesi gün yeniden dilenmeye başlayacaktır.
  • Allah karşısında pazarlıkçı bir şekilde dua etmeyim. Şunu gerçekleştirirsen bunu yapacağım demeyim. Bis isteğiniz varsa önceden Allah rızası için sadaka verin, çocukları sevindirin, yardıma muhtaç kişilere yardım edin.
  • Diğer bir dua moduda adeta manipülatör, isyankar modunda dua etmektir. İsteğim olmazsa intihar ederim, artık mücadele etmekten vazgeçerim gibi dua etmek de yanlıştır. Büyük ihtimalle dualarınız gerçekleşmeyecektir.
  • “Hiçbir şeyi hak etmiyorum. Zavallı bir günahkarım ama yine de istediğimi bana ver Allah’ım” Acınacak derecede düşük özsaygısı ve bir şeyleri hak etmediğine yönelik inancı olan kişilerin duaları da muhtemelen kabul olmayacaktır. Bu kişinin istediği gerçek de olsa hak etmediğini düşündüğü için bir süre sonra kendisine verileni kaybedecektir.
  • Açgözlü, sürekli daha fazlasını, daha fazlasını istiyorum, diyen kazandıklarından Allah yolunda harcamayan kişilerin duaları da Allah katında makbul olmayacaktır.

Samimi, içten, kararlı dua edenler

  • “Allah’ım başarmak istediğim şey bu, şimdiden yürürlüğe koyduğum planlar da bunlar. Allah’ım senden şu isteğimin gerçekleşmesini niyaz ediyorum”
  • Bir de içtenlikle dua edenler vardır. Duaları kalptendir, kalbe dokunur.
  • Bir başkası da saf niyetle dua eder.

Allah (c.c.) bu kişilerin dualarını reddetmez.

Bazı kabul olmayan dualarımız için şükretmeliyiz

Allah (c.c.) aslında tüm dualarımıza karşılık verir. Bazen bizim iyiliğimiz için “Hayır” der. Uğruna dua ettiğimiz her şeye sahip olmadığımız için şükretmemiz gerekir.

Kaynak: Spiritüel Yasalar kitabı, Diana Cooper

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir