Home / Kişisel Gelişim / Hayatınızı değiştirecek 3 sır

Hayatınızı değiştirecek 3 sır

Hayatınızı değiştirecek 3 sırGüç Duruşu egzersiz olarak son derece kısa süren ve etkili bir yöntem. John Harricharan’ın ‘Güç Duruşu’ kitabı hikaye dilindeki anlatımıyla gerçekten etkileyici. Bu kitapta yer alan ve kolayca uygulayabileceğiniz mucizevi 3 adımı sizlerle paylaşacağım. John Harricharan hayattaki sorunlarımız ne olursa olsun para, ilişkiler ya da sağlık gibi üç kategoride toplanabilir şeklinde bir ifade kullanıyor. Problemimiz ne olursa olsun güç duruşu belirli bir süre uygulanırsa mutlaka çözüme ulaşacağını da sık sık tekrarlamış.

Güç duruşunun özeti şöyle gün içinde bir kaç kere 3 dakikalık molalar vermemizi istiyor ve son güç duruşunun uyumadan hemen önce yapılmasının daha verimli olduğunun altını çiziyor. 3 dakika oldukça kısa herkes kendine bu kadar vakit ayırır bakalım neler yapıyormuşuz.

1. aşama: Sorunla bağlantımızı kesmek

Ödenecek borçlar, olmayan sevgili, sağlık sıkıntıları bunları düşündükçe içimizi kaplayan korku panik sorunun kendisini besleyecektir. 1. aşamayı sorunu inkar etmekle karıştırmamak en önemli nokta. Sorununa bir bak. İncele ve yapabileceğin bir şey olup olmadığın hakkında düşün. Eğer varsa ve sana doğru geliyorsa devam et ve gerekli adımı at. Eğer o anda herhangi bir şey yapmak için kendini güçsüz hissediyorsan, sorundan bir süreliğine kendini uzaklaştır ve başka bir şeye geç. Sorununla yatıp sorununla kalkma. Sadece bırak bir süreliğine öyle kalsın.

Güç duruşunu tazelenip enerji depolamak için mola gibi düşünebiliriz. Sorunla bağlantımızı kesmek için kendimizi rahat ve huzurlu hissettiğimi bir anıyı düşünüyoruz. Bu andaki hislerimizi yakalayana kadar zihnimizde imgelemeye devam ediyoruz. Kendinizi hangi ortamda, kimlerle, hangi şartlarda mutlu hissedeceksiniz o anı düşünün, imgeleme yapın. Tüm detayları ile o ortamı hayal edin, gerçekmiş gibi yaşayın.

Böylece sorunlarından uzaklaşmış olacaksın. Ve uzaklaştığın zaman da, sihirli bir yolla ve harikulade bir bizimde sorunun kendiliğinden çözülmeye başlıyor olacak. Korku inancın doğduğu yerde barınamaz. Sen düşüncelerinin sahibisin. Düşüncelerin senin sahibin değil. Sen onları nereye yönlendirirsen oraya gideceklerdir ve seni şaşkına çeviren sorunlara çözüm arayacaklardır. Zihnin görevi sana hizmet etmektir. Senin görevin ise seçimler yapmaktır. 

2. aşama: İstediğin, düşündüğün şeyler gerçekten olmuş gibi hissetmek

Sorunlar gerçekten çözüme ulaştığında nasıl hissedeceksek o hissi yakalamak ve keyif almak. Zihnimiz ödenecek faturalar varken ben nasıl mutlu olayım diye çıkışacaktır. Unutmayın ki her inişin bir çıkışı vardır. Bu aşamaya feraha çıkışı prova etmekte diyebiliriz.

3. aşama: Şükretmek

Minnet duygusunu bir alışkanlık haline getirmek de diyebiliriz. Tüm adımlarımıza rehberlik eden Allah’a, Yüce Güç’e, Yüce Yaratıcımız’a dingin bir şekilde ve gönülden teşekkürlerimizi sunmaktır. Minnettarlık evrenin en gizemli yasalarından birini harekete geçirir. Şükürlerini sunma eyleminin kendisi, ebedi keyif, huzur ve tüm iyilikler nehrinin akışını hızlandırır. Şükürlerimizi sunuyoruz çünkü minnettarlık duygusunu alışkanlık haline getirmemiş gerekiyor.

Eğer bu üç prensibi uygularsan, hayatın mükemmel bir yolculuğa dönüşür. Üstesinden gelinemeyecek gibi görünen sorunlar aklına hayaline gelmeyecek şekilde kendi kendine çözümlenirler. Kendi içinde daha sakin hissetmeye başlarsın alışılmamış bir keyif ve özgürlük duygusu keşfedersin. Seninle karşılaşanlar yenilenmiş bir umut ve güç duyumsarlar.

Çok önemli: Gün içerisinde 3 dakikalık zaman dilimleri içerisinde bu 3 prensibi uygulayabilirsiniz. Bizim size tavsiye edebileceğimiz en güzel vakitler Rabb’imizin huzurunda olduğumuz namaz vakitleridir. Namaz kılarken adeta zihnimizi durdurmalıyız. Sorunlarımızdan, kınama, yargılama, nefret, kin, öfke gibi duygulardan uzak Rabb’imiz ile karşılık olduğumuz bir bilinç ile namazımızı kılmalıyız. Namaz sonrasında da yukarıdaki 3 aşamayı uygulamalıyız.

Kaynak 1: http://kelebags.blogspot.com/p/guc-durusu-john-harricharan-vaktiyle.html

Kaynak 2: http://yenilenmeprojesi.blogspot.com/2016/11/guc-durusu-power-pause.html

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir