Home / DUA / Maddi manevi engellerin kalkması için okunacak dua

Maddi manevi engellerin kalkması için okunacak dua

Maddi manevi engellerin kalkması için okunacak dua . Hayatımızda zaman zaman öyle dönemler olur ki, işlerimiz bir türlü rast gitmez. Öyle insanlar vardır ki, çok iyi okullarda okumalarına rağmen bir türlü iş bulup çalışamazlar. Diğer taraftan, her türlü maddi imkanlara, iyi bir işe sahip olmalarına rağmen bazı insanlar yuva kurmak isterler ama bir türlü evlenemezler.  Maddi ve manevi hayatınızın önündeki engellerin kalkması, bütün hayr kapılarının açılması için çok tesirli bir dua terkibini aşağıda sizlerle paylaşacağız.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) yaptığı her dua çok önemlidir. Bu dua da Peygamber Efendimizin dualarından biridir ve hangi konuda olursa olsun kapalı kapıların açılması için, hayatın önündeki engellerin kalkması için Allah’ın izniyle çok tesirli bir duadır.

Maddi manevi engellerin kalkması için okunacak dua

Her gün 100 kere El-Fettah esmasını okuduktan sonra aşağıdaki duayı 3 – 7 veya 21 kere okuyabilirsiniz.

اللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ كُلُّهُ اَللّٰهُمَّ لاَ مَانِعَ لِمَا بَسَطْتَ وَلَا بَاسِطَ لِمَا قَبَضْتَ وَلَا هَادِيَ لِمَنْ أَضْلَلْتَ وَلَا مُضِلَّ لِمَنْ هَدَيْتَ وَلَا مُعْطِيَ لِمَا مَنَعْتَ وَلَا مَانِعَ لِمَا أَعْطَيْتَ وَلَا مُقَرِّبَ لِمَا بَاعَدْتَ وَلَا مُبَاعِدَ لِمَا قَرَّبْتَ اَللّٰهُمَّ ابْسُطْ عَلَيْنَا مِنْ بَرَكَاتِكَ وَرَحْمَتِكَ وَفَضْلِكَ وَرِزْقِكَ اَللّٰهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ النَّعِيمَ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَالْأَمْنَ يَوْمَ الْخَوْفِ اَللّٰهُمَّ عَائِذٌ بِكَ مِنْ شَرِّ مَا أَعْطَيْتَنَا وَشَرِّ مَا مَنَعْتَنَا اَللّٰهُمَّ حَبِّبْ إِلَيْنَا الْإِيمَانَ وَزَيِّنْهُ فِي قُلُوبِناَ وَكَرِّهْ إِلَيْنَا الْكُفْرَ وَالْفُسُوقَ وَالْعِصْيَانَ وَاجْعَلْنَا مِنَ الرَّاِشدِينَ اَللّٰهُمَّ تَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ وَأَحْيِنَا مُسْلِمِينَ وَأَلْحِقْنَا بِالصَّالِحِينَ غَيْرَ خَزَايَا وَلاَ مَفْتُونِينَ اَللّٰهُمَّ قَاتِلِ الْكَفَرَةَ الَّذِينَ يُكَذِّيُونَ رُسُلَكَ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِكَ وَاجْعَلْ عَلَيْهِمْ رِجْزَكَ وَعَذَابَكَ إِلٰهَ الْحَقِّ

Okunuşu: “Allâhümme lekel hamdü küllühû. Allâhümme lâ mâni’a limâ besatte ve lâ bâsita limâ kabazte ve lâ hâdiye limen edlalte ve lâ mudılle limen hedeyte ve lâ mu’tıye limâ mena’te ve lâ mâni’a limâ a’tayte ve lâ mukarribe limâ bâ’atte ve lâ mübâ’ıde limâ karrebte. Allahümme’bsut‘aleynâ min berakâtike ve rahmetike ve fadlike ve rızkıke. Allâhümme innî es’elüken-na’îme yevmel kıyâmeti vel emne yevmel havfi. Allâhümme ‘âizün bike min şerri mâ a’taytenâ ve şerri mâ mena’tenâ. Allâhümme habbib ileynel-îmâne ve zeyyinhü fî kulûbinâ ve kerrih ileynel küfra vel  füsûka vel ‘ısyâne vec ‘alnâ miner râşidîn. Allâhümme teveffenâ müslimîne ve ahyinâ müslimîne ve el hıknâ bis sâlihîne ğayra hazâyâ ve lâ meftûnin. Allâhümme kâtilil keferatellezîne yükezzibûne rusuleke ve yesuddûne ‘an sebîlike vecal ‘aleyhim riczeke ve ‘azâbeke ilâhel hakkı.” (Hâkim, Deavât, 1868)

Anlamı: “Allah’ım! Her türlü övgü sana mahsustur. Allah’ım! Senin bolca verdiğine mâni olacak yoktur, kıstığını açacak da yoktur. Dalalette bıraktığına hidâyet verebilecek yoktur, hidâyet ettiğini de saptırabilecek kimse yoktur. Menettiğini verecek kimse yoktur, verdiğine de mâni olacak kimse yoktur. Uzaklaştırdığını hiç kimse yakınlaştıramaz, yakınlaştırdığını da hiç kimse uzaklaştıramaz. Allah’ım! Lütfundan, rahmetinden, bereketinden ve rızkından bana aç, bolca ihsan eyle. Allah’ım! Kıyamet gününde cennet, korku gününde güvende olmak istiyorum. Allah’ım! Verdiğin ve vermediğin şeylerin şerrinden sana sığınıyorum. Allah’ım! Bize imanı sevdir, kalblerimizi imanla süsle. Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster, bizi doğru yolu bulanlardan eyle. Allah’ım! Müslüman olarak canımızı al, Müslüman olarak dirilt, rezil olmadan ve fitneye uğramadan sâlih kullarının arasına dâhil eyle. Allah’ım! Peygamberlerini yalanlayan ve insanları senin yolundan alıkoyan şu kâfirleri helâk et, onlara rezillik ve azab ver. Sen hak ilâhsın Allah’ım!”

El-Fettâh: الفتاح Anlamı: Kullarına hayır ve güzellik kapılarını açan, imkânlar yaratarak lütufta bulunan ve sıkıntılarını gideren O’dur!

Hayatınızdaki bütün engellerin kalkması, bütün hayır kapılarının ardına kadar açılması için niyet ederek her gün okuyabilirsiniz.

Ey El-Fettah olan Rabbimiz! El-Fettah ismi şerifini üzerimizde tecelli ettir, bizleri ferahlığa eriştirecek hayır kapılarını aç. Maddi ve manevi bütün engelleri kaldıran sensin. İmanımızı güçlendirmemiz için bize yardım et Rabbimiz, maneviyatımızın önündeki engelleri kaldır, bizlere hidayet nasip et. Hayatımızda iş konusunda, evlilik konusunda, rızık konusunda engel olan her ne varsa sen önümüzden kaldır. Ey El-Kadir olan her şeye güç yetiren sonsuz kudret sahibi olan Rabbimiz, en güzel hayır kapılarını açan ve kullarına en güzel lütuf ve ihsanlarda bulunan sensin. Bizlere de en güzel hayır kapılarını aç, sıkıntılarımızı ferahlığa eriştir. Bizleri her daim şükreden, hangi halde olursak olalım sana olan kulluğumuzdan asla taviz vermeyen kullarından olmamızı nasip eyle Rabbimiz. AMİN!

Allah’ın rahmeti ve merhameti ebediyen hepimizin üzerine olsun…

İnstagramdan beni takip etmek ve paylaşımlarımdan faydalanmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın!

https://www.instagram.com/ilahiyatci.tuba.hoca/

Kaynak: https://www.manevidilekce.com/maddi-ve-manevi-hayatinizin-onundeki-engellerin-kalkmasi-butun-hayir-kapilarinin-acilmasi-icin-cok-tesirli-bir-dua/

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Sizden gelenler

inanılmaz etkili kısmet açma duası , iş için kısmet açma duası , kısmet açmak için dua , kısmet açan dua , kısmetin açılması için dua , tesirli kismet açma duasi , en kısa zamanda kısmet açma duası .

Maddi manevi engellerin kalkması için okunacak dua , hayır kapılarının açılması için okunacak dua , kısmet açma duası , bekarlar için kısmet açma duaları .

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir