Home / Kişisel Gelişim / Neye şükredersek onu hayatımızda çoğaltırız

Neye şükredersek onu hayatımızda çoğaltırız

Şükür enerjisi , neye şükredersek onu hayatımızda çoğaltırız. Peki nasıl şükretmeliyiz. Gerçekten sahip olduklarımızı farkında olarak, şükretmeliyiz. Sahip olmadıklarımıza odaklanarak, sürekli şikayet etmek sureti ile evrene negatif mesajlar göndeririz. Bu şekilde parayı, bolluk bereketi, huzuru hayatımıza çekmeyi bırakın daha da büyük sıkıntıları hayatımıza çekeriz. Öncelikle yapmamız gereken, sahip olduğumuz maddi manevi nimetlere şükretmek, olmalıdır.

💜 Her gece uyku öncesi ya da sabah uyandığınızda şükretmeye başlayın.

💜 Kendinize bir şükür Defteri alın ve her gün sahip olduklarınız için teşekkür edin.   

💜 Sahip olduklarımızın kıymetini bilmeliyiz. İnsanın sahip olduğu en değerli şey ailesidir. Özellikle, ailemiz yakınımızda ise onların kıymetini bilmiyoruz. Eşimiz, çocuklarımız, annemiz, babamız, kardeşlerimiz, akrabalarımız sağlıklı ise şükretmeliyiz. Onlar ile ilişkilerimiz iyi ise şükretmeliyiz.   

💜 Evimiz var ise, kimseye muhtaç olmadan geçinecek kadar para kazanıyorsak şükretmeliyiz. Tabi ki, daha iyi evlerde oturmak, daha iyi arabalara binmek için çalışıp çabalamalıyız ama sahip olduklarımız için de şükretmeliyi

💜 İbadetlerimizi düzenli ve şuurlu bir şekilde yapabilme imkanımız varsa şükretmeliyiz.                                             

💜Şükretmek sizi var olana odaklar ve yok enerjisinden çıkıp var enerjisine girmiş olursunuz.

💜Şükretmeyi, Yaradan’a teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz de olmasını istediğiniz şeyleri olmuş gibi söylersek bilinçaltı buna inanır ve istediğinize ulaşmanız yolunda ihtimalleri görmenizi sağlar.

💜Kelimelerin gücü çok önemlidir. Bazen söylediğimiz yalanlar gerçek olur ya da o an dilediğimiz bir şey anında gerçek olur “Başka bir şey dileseydim keşke” deriz. O an dileklerin kabul olma saatidir, bilemezsiniz. O yüzden kalbimizden güzellikler geçirmeliyiz, konuşmalarımız iyiyi, güzelliği davet etmeli.

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir