Home / DUA / Rızkı artıran ve fakirliğe düşmekten koruyan dua

Rızkı artıran ve fakirliğe düşmekten koruyan dua

Rızkı artıran ve fakirliğe düşmekten koruyan dua , “Vermek İstemeseydi, İstemeyi Vermezdi” . İnsanoğlunun hayatında, en çok neyin yeri var derseniz, size tek bir kelimeyle cevap verebilirim: “Dua.” Dua, bizzat ibadettir. İnsan, bu alemde, ilim ve dua vasıtasıyla tekemmül eder. İmandan sonra, insanın esas vazifesi, dua etmektir. Dua, ubudiyetin, Allah’a kulluğun esasıdır. Eğer dua; ihlas, ısrar, devamlılık ve şiddetli bir istekle birlikte yapılır ve koşulları yerine getirilirse, duacının her istediğini elde ettiği ve bağlı kapıların kendisine açıldığı görülür. İnsanoğlu, çalışıp çabaladıktan, elinden geleni yaptıktan sonra dua ile kendini güvende hissedebilir.

Arapça Yazılışı

اَللَّهُمَّ ارْزُقْنَا رِزْقاً حَلاَلاً طَيِِّباً بِلاَ كَدٍِّ وَاسْتَجِبْ دُعَاءَنَا بِلاَ رَدٍّ وَنَعُوذُ بِكَ عَنِالْفَضِيحَتَيْنِ اَلْفَقْرُ وَالدِّينَ سُبْحَانَ الْمُفَرَّجِ عَنْ كُلِّ مَحْزُونٍ وَمَغْمُومٍ سُبْحَانَ مَنْ جَعَلَ خَزَاءِنَهُ بِقُدْرَتِهِ بَيْنَ الْكَافِ وَالنُّونُ … اِنَّمَا اَمْرُهُ اِذَا اَرَادَ شَيْءًا اَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ… فَسُبْحَانَ الَّذِى بِيَدِهِ مَلَكُوتُ كُلِّ شَيئِ وَاِلَيْهِ تُرْجَعُونَ… هُوَاْلاَوَِّلُ مِنَاْلاَوَّلِ وَاْلاَخِرُ بَعْدَالاَخِرِ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ… لَيْسَ كَمِثْلِهِ شَيئٌ فِى اْلاَرْضِ وَلاَ فِىلسَّمَاءِ وَهُوَالسَّمِيعُ الْعَلِيمُ… لاَ تُدْرِكُهُ اْلاَبْصَارُوَهُوَ يُدْرِكُ اْلاَبْصَرَ وَهُوَاللَّطِيفُ الْخَبِيرُ… وَلْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Rızkı artıran ve fakirliğe düşmekten koruyan dua

Okunuşu

Allâhümme’r-zuknâ rizgan helâlen tayyiben bilâ keddin ve’stecib duâ’ena nilâ radd ve neûzu bike ani’lfadîhateyni el-fakri ve’d-dîn, sübhâne’l-müferrici an külli mahzûnin ve mağmûmin, sübhâe men ceâle hazâinehû bi-kudretihî beyne’l-kâfi ve’n-nûn. İnnemâ emruhû izâ erâde şey’en en-yegûle lehü kün feyekûn.

Fesübhânellezî biyedihî melekûtu külli şey’in ve ileyhi turceûn. Hüve’l-evvelü mine’l-evveli ve’l-âhirü ba’del âhiri ve’z-Zâhiru ve’l-Bâtinu ve hüve bikülli şey’in alîm. Leyse kemislihî şey’ün fi’l-ardi velâ fissemâ’i ve hüve’l-Latîfu’l-habîr. Ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-âlemîn.

Anlamı

Ey Allah’ım. Bize zahmetsiz kazanılan iyi helâl rızık ver. Duamızı reddetme, kabul buyur. Şu iki kötü şeyden sana sığınırız. Fakirlikten ve borçtan. Her üzüntülüden ve tasalıdan sıkıntıları gideren Allah’ı tesbîh ederim. Kudretiyle hazinelerini “Kef” ile

“Nûn” (*) arasına koyan Allah’ı tesbîhe derim. O ki, bir şeye OL demek isteyince o iş, derhal oluverir. O Zât’ı tesbih ederim ki, her şeyin hükümranlığı O’nun elindedir ve O’na döndürüleceksiniz. O, herşeyden öncedir. Her sondan sonradır. Görünendir, gizliliklerin içindedir. O, her şeyi bilir. Ne yerde ne de gökte O’nun gibi hiçbir şey yoktur. O, işitici ve bilicidir. Gözler, O’nu görmez. O, gözleri görür. O, Latîf ve her şeyden haberdârdır. Hamd, “Alemlerin Rabbi’ne mahsustur.

(*) Kef ve Nûn: Kün, yâni ol emri kastediliyor.

Kaynak: https://www.gizliilimler.org/Rizki-Artiran-ve-Fakirlige-D.ue.smekten-Koruyan-Dua.htm

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Sizden gelenler

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.