Home / Kişisel Gelişim / Üçüncü göz çakrası nasıl açılır

Üçüncü göz çakrası nasıl açılır

Üçüncü göz çakrası nasıl açılır , üçüncü göz çakrası altıncı çakramızdır. ajna veya alın çakrası olarak da isimlendirilir. İki gözümüzün tam ortasında veya bir parmak kadar yukarısında bulunur. Çivit mavisi renginde diğer boyutlarla iletişim kurmamıza aracılık eden antenimiz, üçüncü gözümüz,  sezgi merkezimizdir. 

Dışa dönük beş duyumuz olduğu gibi bunlara denk gelen içe dönükte üçüncü gözümüz vardır.Üçüncü gözümüzün açılmasıyla duyular ötesi algılarımız açığa çıkar. Zaman ve mekana bağlılığımız ortadan bir derece kalkar ve telapati, astral seyahat, tayy-i mekan, tayy-i zaman gibi açılımlarla hayata çok farklı bir açıdan bakma olanağını yaşarız.

Üçüncü göz çakrasının rengi mavi, mantrası “OM” ya da “AUM”dur.

Vücudumuzdaki çakralarımızın tıkalı olması, dengede olmaması durumunda, vücudumuzdaki enerji akışı düzgün olmamakta, ruh ve beden sağlığımız olumsuz etkilenmektedir. Çakralarımızı aktive etme ve dengelemeye başladıkça, vücudumuzun içerisindeki enerji akışı düzenlenir, üzerimizde oluşan tıkanıklıklar kalkarak, özgüvenimiz yükselir ve Allah’ın izni ile iç huzurumuza kavuşmuş oluruz.

Üçüncü göz çakra durumları

Üçüncü göz çakrasının az çalışması durumunda: Sorumluluk almaktan korkan, dar bakışlı ve sabit fikirli, düzensiz, çekingen, başkalarının hislerine karşı aşırı derecede hassas olma durumları görülebilir ayrıca İmajine etme yetenekleri düşük olabilirler.

Üçüncü göz çakrasının çok çalışması durumunda: Kişi aşırı otoriter olabilir. Fiziksel dünyadan kopmalar görülebilir. Kişi kendini bu dünyadan çekip sürekli manevi bir ortamda bulunma isteğiyle dolup taşabilir. Her düşüncesi , aklı fikri maneviyatla ilgili ve dünyadan uzak bir yaşamı tercih edebilirler. Bu bazı dönemlerde iyi olabileceği gibi herşeyin dengede olması normal insanlar için daha iyi bir seçenek olabilir.

Üçüncü göz çakrasının dengesizliği durumunda: Duygusal dengesizliklerle de uğraşmak durumunda kalırız. Zaman zaman dünya, zaman zamansa sadece manevi alemlerle ilgilenmeye başlarız. Maneviyat ve dünya arasındaki dengeyi kurmakta zorlanırız.

Üçüncü çakrasının dengeli çalıştığı durumda: Kişi dengeli bir duygusal yaşama sahiptir. Bu çakrası aktif olan kişiler; manevi değerlere önem verirken maddi dünyayı da unutmazlar. İyi insan olmanın sadece görünmeyen manevi bağlara bağlı olduğundan çok dünya ve iç dünyadaki dengeyi sağlamayı başarmak olduğunu anlamış insanlardır. Maddi şeylere bağımlı olmadıkları gibi gerektiğinde kullanmayı bilir, manevi değerleri de göz ardı etmezler. Tam bir denge içerisindedirler.

Üçüncü göz çakrası nasıl açılır

Eterik Yağ Terapisi : Üçüncü göz çakrasının olduğu bölgeye sabah kalktığımız zaman lavanta,Gül, Sandal, Sedir Ağacı gibi bitki özlü yağlar ile 30 saniye kadar hafifçe masaj yapmak, boğaz çakrasını etkinleştirmeyi destekleyecektir.

Şifa Taşı Terapisi : Ametist, Safir, Lapis gibi taşlar vücudumuza değecek şekilde kolye, bileklik olarak taşınabilir.

Meditasyon:

  • Aşağıdaki şekildeki bağdaş kurarak oturun.

 

  • Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde ellerinizi göğsünün alt tarafına koyun. Orta parmaklar düz olmalı, uçları birbirine dokunmalı ve karşıya doğrultulmalıdır. Diğer parmaklar bükülü ve iki üst parmak kemiğinde birbirine temas etmelidirler. Başparmaklar seni işaret etmeli ve uçları birleşmeli.

 

  • Üçüncü göz çakrasına, iki kaşın ortasının biraz üstünde temsil ettiği bölgeye zihninizde odaklan.

 

  • Alçak sesle fakat net, anlaşılır bir şekilde “OM” veya”AUM” sesini tekrarlayın. Bu esnada rahat-relax olunmalı, boğaz çakra nedir, boğaz çakrasının önemi ve dengede olduğunda hayatımızı nasıl etkilemesi gerektiği düşünülmeli.
  • Yaklaşık 5-10 dakika, tamamen rahatlayana, zihniniz berraklaşana, susana kadar bu meditasyona devam edin.
  • Bu meditasyon günün aynı saatlerinde sessiz bir ortamda yapılmalıdır. Sabah namazı sonrası en uygun vakittir.

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Sizden gelenler

 

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir