Home / DUA / 313 Fatiha okumanın fazileti

313 Fatiha okumanın fazileti

313 Fatiha okumanın fazileti , Allah, Fatiha Suresi’ni okuyanı sever. Fatiha Suresini okuyan Müslüman bütün Kuran’ı okumuş gibi sevap alır. Fatiha Suresi 7 ayetten ibarettir. Bu sure bir bütün olarak nazil olmuştur. Fatiha suresini çok okuyan Müslüman bir kişiye bu suredeki ayetler, cehennem kapılarında set olur. Cehennem üzerinden daha rahat bir şekilde geçer. Fatiha ve Ayetel Kürsiyi birlikte okuyan; bütün şerlerden emin olur. Fatiha’yı okumakla Allah’a olan şükrünü yerine getirir. Fatiha Suresi hastalara şifa, dertlilere devadır.. Ruhi ve bedeni marazları iyileştirir. Fatiha suresi; dilektir yakarıştır münacattır, duadır. Fatiha da her derde deva vardır. Fatiha Suresi indiği zaman şeytan feryat figan etmiştir. Çünkü Fatiha suresi okuyana mükafat olarak, cehennem ateşi ona haram olur.

Fatiha Suresi her sırra eriştirir. Fatiha suresi ile arzulara, şerefe ve makama nail olur. Fatiha okuyan Müslüman fakirlik, kötülük ve korkulardan emin olur. Dünya ve ahiret saadetine kavuşur. Fatiha suresinde bin zahiri, bin batıni olarak toplam iki bin fazilet vardır. Fatiha suresinde 7 ayet, 25 kelime, bazı alimlere göre 123, bazı alimlere göre 125, bazı alimlere göre de 130 harftir.

313 Fatiha okumanın fazileti

  • Alimlerin bildirdiğine göre; bir Müslüman 313 Fatiha suresini her gün okursa isteği ve arzusu gerçekleşir, korku ve tembellik hastalığından kurtulur. Allah onu iç ve dış marazlardan arındırır.
  • Alimler demişlerdir ki: Şifa bulma için hasta üzerine 41 defa fatiha suresi okunur.
  • Her gün sabah namazının sünneti ile farzı arasında 41 Fatiha suresi okuyana; makam ve mevki verilir. hastaya şifa, zenginlik, güç ve kuvvet verilir. Emniyette olur, kısırlığı kalkar, halk arasında izzet ve şeref sahibi olur.
  • Farz namazlarından sonra 7 Fatiha Suresi okuyana bütün hayır kapıları açılır.
  • Sırasıyla; 25 Estağfurullah, 11 İhlas, 7 Fatiha, 33 Salatü Selam okunur; sevabı Hazreti Muhammedîn, (s.a.v.), evliyanın, velilerin, ashabı kiramın mübarek ruhlarına hediye edip, onların hürmetine şifa dileyene Allah şifa verir.
  • Farz namazlarından sonra Fatiha suresini 20 defa okuyanın rızkı genişler, durumu iyileşir, iç dünyası nurlanır.
  • Fatiha Suresini sabah namazını kıldıktan sonra 30, öğle namazı kıldıktan sonra 25, ikindi namazından sonra 20, akşam namazı edasından sonra 15, yatsı namazını kıldıktan sonrada 10 defa olmak üzere toplam 100 defa okunur ve buna her gün devam edilirse Alla o kişinin istediği talebini nasip eder.
  • 125 bin defa Fatiha suresini okuyana çok büyük fayda vardır.
  • Fatiha suresini 3 İhlasla, Felak ve Nas surelerini yatarken okuyan her şeyden emin olur.
  • Allahü Tealadan bir haceti, bir isteği olan kişi, akşam namazını kıldıktan sonra 40 fatiha suresi okursa Allah dileğini verir.

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir