Home / DUA / En etkili hacet duası

En etkili hacet duası

En etkili hacet duası

En etkili hacet duası , kainatta yegane tasarruf sahibi Allah (c.c.)’tır. Her şeye gücü yeter. Rasul-ü Kibriya Efendimiz (s.a.v.) bir gün amcası oğlu Abdullah bin Abbas (r.a.)’a şu nasihatte bulunur: “Ey genç, şunu iyi bil ki, bütün dünya sana yardım etmek üzere bir araya gelse, Allah’ın izni olmasa, sana fayda sağlayamazlar. Yine bil ki, bir zararı senden def etmek üzere, bütün insanlar bir araya gelseler, Allah’ın izni yoksa o zararı senden def edemezler. Onun izni olmadan, bir yaprak bile ağaçtan düşmez.” (Buhari)

Bu inanç ve bilinç içinde olan mü’min, dua ile ne isteyecekse, sadece Allah’tan ister, çünkü sebepleri de hazırlayan Allah (c.c.)’tır. Rasul-ü Kibriya Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki: “Dua, inen ve henüz inmeyen her çeşit (musibet) için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise, sizlere dua etmek gerekir” (Tirmizi) 

Eğer dua; ihlas, ısrar, devamlılık ve şiddetli bir istekle birlikte yapılır ve koşulları yerine getirilirse, duacının her istediğini elde ettiği ve bağlı kapıların kendisine açıldığı görülür. İnsanoğlu, dua ile kendini güvende hissedebilir. 

En etkili hacet duası

Büyük velilerden Ma’ruf-u Kerhi ; (Bir murad için, aşağıdaki duayı okuyunuz. Muradı hasıl olmayan bana lanet etsin .. ) buyuruyorlar.
Bismillah-ir-rahman-ir-rahiym
Allahümme ya Iatifü edrikni bi-lutfikel hafiyyi ene muhtac-ül zelil ve ente ganiyyül-aziz

Bu duayı bir kere okuduktan sonra, aşağıdaki duayı da kırk kere (veya bin kere) okumalıdır :

Sübhan-el mukaddirü keyfe yeşa’ü bi-kudretihi
Sübhan-el hakimü keyfe yeşa’ü bi-izzetihi
Sübhane men yakdı külle şey’in bi-meşiyyetihi

Kaynak: Ziynet-ül-Kulub (Elhac Muzaffer Özak)

Çok önemli not: Bu dua bir insana, işlerine, rızkına zarar vermek niyeti ile kesinlikle okunmamalıdır. Aksi takdirde zararı bumerang gibi döner. Hayırlı, Allah (c.c.) katında makbul isteklere ulaşmak için okunmalıdır.

Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://tilsimlidualar.com/bakim-hizmeti-nasil-alinir/

Büyü Nasıl Anlaşılır ? başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://tilsimlidualar.com/buyu-nasil-anlasilir/

Cin Musallatı Belirtileri Neler başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. http://tilsimlidualar.com/cin-musallati-belirtileri/

En etkili hacet duası , umarız bu dua ile hayırlı istekleriniz gerçekleşir.

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir