Home / Kişisel Gelişim / Geçmişte yaşananlara takılıp kalmak

Geçmişte yaşananlara takılıp kalmak

Geçmişte yaşananlara takılıp kalmak . İnsan yaşadığı bir olay için eğer şöyle yapılsaydı böyle olmazdı veya keşke şöyle yapılsaydı o zaman bunlar başımıza gelmezdi diye bir zihinsel hayıflanmaya başlarsa, şeytan onun içine vesvese, vehim (negatif) verir. Zihin o doğrultuda mayalanır ve bir kısır döngü oluşturarak art arda olumsuz çıktıları insan yaşam içerisinde almaya başlar.

Geçmişte yaşananlara takılıp kalmak

Geçmişe ait olaylar olmuş, bitmiştir. “Attığında sen atmadın, atan Allâh’tı (Enfal suresi/17) yani ok fırlatılmıştır, olan olmuştur, bunun aksi mümkün değildir(kader). İnsanın bu noktadan sonra yapabileceği aklı ile seçimini yaparak (hedefin, sonucun yerini değiştirerek) gelen yıkıcı enerjinin, pasifize edilip, dönüştürülmesi hadisesidir. Bu suretle hedefin yeri değiştirilerek okun(yıkıcı enerjinin) hedefi vurması ve hedeftekinin zarar görmesi engellenebilir

İnsan vukua gelmiş olan olumsuzluklar karşısında aşırı üzüntüye kapılmayıp, geçmişte olmuş hadiselere kader penceresinden bakıp, Allah’ın takdirine rıza gösterip, hayır olan şey benim için Allah’ın takdir ettiği şeydedir. Doğru olanı, hayrı ve şerri sadece Allah bilir. Allah böyle takdir ettiği içindir ki, bu böyle oldu. Aksi asla mümkün değildir! Doğrusunu o bilir, Bu olanda da mutlaka bir hayır vardır dediği zaman yıkıcı negatif enerjiyi, pasifize ederek, sonuçta pozitife dönüştürür.

Bu da kişinin dünyasında bir sonraki aşamada daha olumlu fiillerin oluşması demektir. Sistem bu suretle pozitif kanaldan çalışmaya ve bir sonraki an da o doğrultuda olumlu çıktılar üretmeye başlar. ”Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. “Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir” diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”(Şems-i Tebrizi)

Hayatınızdaki Değişiklikleri Şaşkınlıkla İzleyeceksiniz!

Not: Tarafınıza ya da bir yakınınıza büyü yapılmış olacağından, cin musallatına maruz kalmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, bakım hizmeti almak için Bakım hizmeti nasıl alınır başlıklı yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Tavsiye Yazılar

Sizden gelenler

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir