Home / DUA / Ramazanın 26. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

Ramazanın 26. Günü Okunacak Yasin-i Şerif

Oruç tutmak bağışıklık sistemini geliştirerek, bir çok hastalıktan korunmaya yardımcı olduğu gibi, bazı hastalıkları tedavisinin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Orucun İhsan Sırrı: Bu, ihlâs sırrının bir devamı olarak Allah’ı görür gibi bir yakîn haliyle yaşamaktır. Ramazan ve oruç bunun da teminatıdır. Bir hadis-i kutside “ Oruç, yalnız benim içindir / doğrudan doğruya benim için yapılan bir ibadettir. Onun ecrini de doğrudan doğruya ben veririm.” (Buharî, Savm, 2). buyrulması ihlâs ve ihsan sırrını birlikte teyit ve ispat eder. İşte bundandır ki Ramazan ve oruç sayesinde şeytanın ve nefsin sızacağı riya kapıları kapatılmış olmaktadır.

 

Dinimizde ibadetlerin yapılmasında niyetlerin çok büyük yeri vardır En büyük ibâdetlerden biri de Kur’an-ı Kerim okuma ibadetidir. Bunun için bir müslüman, ibadetlerin sevablarının kat kat olduğu Ramazan ayında, her gün ayrı ayrı niyyetlerle Yasin-i Şerif okumalıdır. Bu niyetlerle okunan Yâsin-i şerif, okuyan kimsenin feyzinin artmasına vesile olacağı gibi her derde deva olacağı da ümid edilir.

26. Gün Yasin-i Şerif, Azrail’in (Âleyhisselâm) hoş gelmesine vesile olması niyetiyle  okunur.

Hakkında tılsımlı dualar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir